Değerli Çiftlikköylüler, hedefimiz Çiftlikköy'ü modern, 24 saat yaşanabilir, temel sorunlarını çözmüş bir kent haline getirmek. Sizlerin de bu zorlu ve kutsal görevde bizlere vermiş olduğunuz destek, pozitif yaklaşım ve gösterdiğiniz takdir moralimizi yükseltiyor, iş yapma şevkimizi artırıyor.

Çiftlikköy'ün sorunlarını odak belediyecilik anlayışı ile birer birer çözmeye başladık. Sahilimiz güzel oldu, ikinci etap projemizle birlikte kordonumuzu yaklaşık 900 metre daha uzatarak bu konforu zamanla tüm kıyı kesimimize yaymayı istiyoruz. Sahilimize bir de Engelsiz Kafe yaptık. 90 ton çeliğin kullanıldığı bu yapı özellikle her yaştan vatandaşlarımızın rahatça kullanabileceği şekilde dizayn edildi. Rengarenk iç ve dış dizaynı ile cıvıl cıvıl, yeni Çiftlikköy'ü, vizyonumuzu ortaya koyan bir anlayışı da sergilemek istedik. Diliyorum sadece yaz sezonunda değil, yılın 4 mevsiminde halkımız buradan en güzel şekilde faydalanır.

Öte yandan çok önem verdiğimiz Kavşak Projesi'nin fiili çalışmalarının da yakında başlayacağı müjdesini vermek isterim, bunu tüm Çiftlikköylülerin sabırsızlıkla beklediğini biliyorum. Bir yandan da büyük eksikliğini yaşadığımız çok amaçlı düğün salonumuzun temelini atma hazırlıklarını yapıyoruz. Parklarımızı bir yandan yeniliyor, bir yandan aydınlatıyoruz. Çocuklarımızın mutluluğunu, güvenini önemsiyor, onlara verdiğimiz değerin geleceğimize verdiğimiz değer olduğunun bilinci içerisinde hareket ediyoruz.

Altyapıyla ilgili ihalemizi yaptık, yağmur suyu, içme suyu ve kanalizasyon şebekelerinde sorunlu yerler öncelikli olmak üzere yenileme çalışmaları yaparak temel sorunlarımızı çözüyoruz. Öte yandan yol, kaldırım, bordür döşemeleri gibi rutin işlerimizi aksamadan sürdürüyoruz. En önemsediğimiz projelerden birisi olan 'Hoşgeldin Bebek' Projemize başladığımızdan bu yana sizlerden gelen olumlu geri dönüşler bizi çok mutlu ediyor.

Hayata geçirdiğimiz bir diğer uygulama ise Çiftlikköy Belediyesi Çağrı Merkezimiz oldu. Vatandaşlarımız 444 89 12 no'lu hattımızdan bizlere ulaşarak talep ve şikayetlerini dile getirebiliyorlar. Gelecek için temel bir hedefimiz var, en başta da bahsettiğim gibi temel sorunlarımızı çözdükten sonra artık Çiftlikköy'ü bir marka yapmak ve bir kültür kenti haline getirmek.

Kampüsü olan büyük bir üniversiteyi ilçemize kazandırmak için temaslarımız da sürüyor. Yaşanabilir, akşam olunca herkesin evine çekildiği değil, 24 saat yaşayan, canlı, modern, sorunsuz bir Çiftlikköy'ü sizler, bizler, çocuklarımız, herkes hakediyor. Allah'ın izni ve sizlerin teveccühü ile bu zorlu görevi hep birlikte başaracağımıza inanıyor, hepinize sevgilerimi sunuyorum. Sevgi ile..

Ali Murat SİLPAGAR

Çiftlikköy Belediye Başkanı