2019 NİSAN AYI I. OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI KARARLARI
KARAR TARİHİ: 10.04.2019
BELEDİYE BAŞKANI: Ali Murat SİLPAGAR
TOPLANTIDA MEVCUT MECLİS ÜYELERİ: Murat ELGİN, Hasan ÖZDEMİR, Erdal KALSIN, Ayşe ERTUNA, Fatih YILMAZ, Nadir BAHADIR, Mitat ERSOY, Hamit AKBULAK, Cenap ALTINÖZ, Canan ENGİN EKE, Abdurrahman TUTUĞ, Savaş KAŞIKÇI, Devlet GİRAY SÜYÜNÇ, Reşat MENGÜVERDİ, Murat BEKTAŞ
TOPLANTIDA BULUNMAYANLAR:
Belediye Meclisi Çalışma Yönetmeliğinin 5. ve 5393 sayılı Belediye Kanununun 20. Maddeleri gereğince Belediye Meclisi 10.04.2019 Çarşamba günü saat: 14.00’de Belediye Başkanı Ali Murat SİLPAGAR’ın başkanlığında belediye meclis salonunda toplandı. 2019 Nisan Ayı Olağan Toplantısına başlanıldı.
KARAR NO: 23
TEKLİFİN ÖZÜ: Gündemin birinci maddesi olan, Yazı İşleri Müdürlüğü’nün 09.04.2019 tarih ve 96 sayılı teklifi gereği; 2 asil, 2 yedek Belediye Meclis Katip Üye Seçiminin yapılması.
VERİLEN KARAR: 5393 Sayılı Belediyeler Kanununun 19. maddesi gereğince yapılan gizli oylama ve açık tasnif neticesinde ilk iki yıl için 10 (on) oy alan Fatih YILMAZ ve 10 (on) oy alan Erdal KALSIN asil üye olarak, 10(on) oy alan Nadir BAHADIR ve 10 (on) oy alan Mitat ERSOY yedek üye olarak Belediye Meclis Katip Üyeliklerine seçildiklerine meclisçe karar verildi.
KARAR NO: 24
TEKLİFİN ÖZÜ: Gündemin ikinci maddesi olan, Yazı İşleri Müdürlüğü’nün 09.04.2019 tarih ve 93 sayılı teklifi gereği; Belediye meclis birinci ve ikinci başkan vekili üye seçiminin yapılması.
VERİLEN KARAR: 5393 Sayılı Belediyeler Kanununun 19. maddesi gereğince yapılan gizli oylama ve açık tasnif neticesinde ilk iki yıl için 10 (on) oy alan Murat ELGİN Belediye Meclisi birinci başkanvekilliğine, 10 (on) oy alan Hamit AKBULAK’ın Belediye Meclisi ikinci başkanvekilliğine seçildiklerine meclisçe karar verildi.
KARAR NO: 25
TEKLİFİN ÖZÜ: Gündemin üçüncü maddesi olan, Yazı İşleri Müdürlüğü’nün 09.04.2019 tarih ve 94 sayılı teklifi gereği; 2 üye olacak şekilde Encümen üye seçiminin yapılması.
VERİLEN KARAR: 5393 Sayılı Belediyeler Kanununun 33. Maddesinin b fıkrası gereği yapılan gizli oylama ve açık tasnif neticesinde bir yıllığına 10 (on) oy alan Cenap ALTINÖZ ve 10 (on) oy alan Murat ELGİN’in Encümen Üyeliğine seçildiklerine meclisçe karar verildi.
KARAR NO: 26
TEKLİFİN ÖZÜ: Gündemin dördüncü maddesi olan, Yazı İşleri Müdürlüğü’nün 09.04.2019 tarih ve 97 sayılı teklifi gereği; en az 3 en fazla 5 kişiden oluşacak olan Plan ve Bütçe Komisyonu üye seçiminin yapılması.
VERİLEN KARAR: 5393 Sayılı Belediyeler Kanununun 24. maddesi gereğince Meclis Plan ve Bütçe Komisyonunun 5 (beş) kişiden oluşturulmasına ve açık oylama yapılmasına karar verilmiş olup; yapılan açık oylama sonucu bir yıllığına seçilen Meclis Plan ve Bütçe Komisyonunun Fatih YILMAZ, Ayşe ERTUNA, Hamit AKBULAK, Savaş KAŞIKÇI ve Devlet Giray SÜYÜNÇ’ten oluşturulmasına oybirliği ile meclisçe karar verildi.
KARAR NO: 27
TEKLİFİN ÖZÜ: Gündemin beşinci maddesi olan, Yazı İşleri Müdürlüğü’nün 09.04.2019 tarih ve 95 sayılı teklifi gereği; en az 3 en fazla 5 kişiden oluşacak olan İmar Komisyonu üye seçiminin yapılması.
VERİLEN KARAR: 5393 Sayılı Belediyeler Kanununun 24. maddesi gereğince Meclis İmar Komisyonunun 5 (beş) kişiden oluşturulmasına ve açık oylama yapılmasına karar verilmiş olup; yapılan açık oylama sonucu bir yıllığına seçilen Meclis İmar Komisyonunun Murat ELGİN, Erdal KALSIN, Fatih YILMAZ, Abdurrahman TUTUĞ ve Reşat MENGÜVERDİ’den oluşturulmasına oybirliği ile meclisçe karar verildi.
KARAR NO: 28
TEKLİFİN ÖZÜ: Gündemin altıncı maddesi olan, Yazı İşleri Müdürlüğü’nün 09.04.2019 tarihli teklifi gereği; en az 3 en fazla 5 kişiden oluşacak olan Trafik Komisyonu üye seçiminin yapılması.
VERİLEN KARAR: 5393 Sayılı Belediyeler Kanununun 24. maddesi gereğince Meclis Trafik Komisyonunun 5 (beş) kişiden oluşturulmasına ve açık oylama yapılmasına karar verilmiş olup; yapılan açık oylama sonucu bir yıllığına seçilen Meclis Trafik Komisyonunun Hasan ÖZDEMİR, Mitat ERSOY, Murat ELGİN, Devlet Giray SÜYÜNÇ ve Savaş KAŞIKÇI’dan oluşturulmasına oybirliği ile meclisçe karar verildi.
KARAR NO: 29
TEKLİFİN ÖZÜ: Gündemin yedinci maddesi olan, Yazı İşleri Müdürlüğü’nün 09.04.2019 tarih ve 90 sayılı teklifi gereği; Marmara Belediyeler Birliği için 1 asil, 1 yedek üye seçiminin yapılması.
VERİLEN KARAR: Marmara Belediyeler Birliği üyeliği için yapılan açık oylama neticesinde, Asil Üye olarak 10 (on) oy alan Erdal KALSIN, Yedek Üye olarak 10 (on) oy alan Ayşe ERTUNA’nın Birlik Meclisinde temsil etmek üzere üye seçildiklerine oy çokluğuyla meclisçe karar verildi.
KARAR NO: 30
TEKLİFİN ÖZÜ: Gündemin sekizinci maddesi olan, Yazı İşleri Müdürlüğü’nün 09.04.2019 tarih ve 91 sayılı teklifi gereği; Tarihi Kentler Birliği için 1 asil ve 1 yedek üye seçiminin yapılması.
VERİLEN KARAR: Tarihi Kentler Birliği üyeliği için yapılan açık oylama neticesinde, Asil Üye olarak 10 (on) oy alan Ayşe ERTUNA, Yedek Üye olarak 10 (on) oy alan Erdal KALSIN’ın Birlik Meclisinde temsil etmek üzere üye seçildiklerine oy çokluğuyla meclisçe karar verildi.
KARAR NO: 31
TEKLİFİN ÖZÜ: Gündemin dokuzuncu maddesi olan, Yazı İşleri Müdürlüğü’nün 09.04.2019 tarihli teklifi gereği Yalova Atıksu ve Kanalizasyon Alt Yapı Tesislerini İşletme Birliği (YASKİ) için 1 asil ve 1 yedek üye seçimin yapılması.
VERİLEN KARAR: Yalova Atıksu ve Kanalizasyon Alt Yapı Tesislerini İşletme Birliği (YASKİ) üyeliği için yapılan açık oylama neticesinde, Asil Üye olarak 10 (on) oy alan Nadir BAHADIR, Yedek Üye olarak 10 (on) oy alan Ayşe ERTUNA’nın Birlik Meclisinde temsil etmek üzere üye seçildiklerine oy çokluğuyla meclisçe karar verildi.
KARAR NO: 32
TEKLİFİN ÖZÜ: Gündemin onuncu maddesi olan, Yazı İşleri Müdürlüğü’nün 09.04.2019 tarih ve 87 sayılı teklifi gereği Yalova İli Yerel Yönetimleri Katı Atık Tesisleri Yapma ve İşletme Birliği (YA-KAB) için 1 asil ve 1 yedek üye seçiminin yapılması.
VERİLEN KARAR: Yalova İli Yerel Yönetimleri Katı Atık Tesisleri Yapma ve İşletme Birliği (YA-KAB) üyeliği için yapılan açık oylama neticesinde, Asil Üye olarak 10 (on) oy alan Mitat ERSOY, Yedek Üye olarak 10 (on) oy alan Hamit AKBULAK’ın Birlik Meclisinde temsil etmek üzere üye seçildiklerine oy çokluğuyla meclisçe karar verildi.
KARAR NO: 33
TEKLİFİN ÖZÜ: Gündemin onbirinci maddesi olan, Yazı İşleri Müdürlüğü’nün 09.04.2019 tarihli teklifi gereği Yalova Turizm Birliği (YATUB) için 1 asil ve 1 yedek üye seçiminin yapılması.
VERİLEN KARAR: Yalova Turizm Birliği (YATUB) üyeliği için yapılan açık oylama neticesinde, Asil Üye olarak 10 (on) oy alan Hasan ÖZDEMİR, Yedek Üye olarak 10 (on) oy alan Cenap ALTINÖZ’ün Birlik Meclisinde temsil etmek üzere üye seçildiklerine oy çokluğuyla meclisçe karar verildi.
KARAR NO: 34
TEKLİFİN ÖZÜ: Gündemin onikinci maddesi olan, Yazı İşleri Müdürlüğü’nün 09.04.2019 tarih ve 84 sayılı teklifi gereği Yalova Çiçekçilik Tarıma Dayalı İhtisas OSB için 3 asil, 3 yedek üye seçiminin yapılması.
VERİLEN KARAR: Yalova Çiçekçilik Tarıma Dayalı İhtisas OSB üyeliği için yapılan açık oylama neticesinde, Asil Üye olarak 10 (on) oy alan Belediye Başkanı Ali Murat SİLPAGAR, 10 (on) oy alan Belediye Başkan Yardımcısı Abdurrahim SOLMAZ, 10 (on) oy alan Meclis Üyesi Hamit AKBULAK, Yedek Üye olarak 10 (on) oy alan Erdal KALSIN, 10 (on) oy alan Fatih YILMAZ ve 10 (on) oy alan Ayşe ERTUNA’nın üye seçildiklerine oy çokluğuyla meclisçe karar verildi.
KARAR NO: 35
TEKLİFİN ÖZÜ: Gündemin onüçüncü maddesi olan, Yazı İşleri Müdürlüğü’nün 09.04.2019 tarih ve 85 sayılı teklifi gereği Yalova Taşıt Araçları Yan Sanayi İhtisas OSB (TAİOSB) için 1 asil, 1 yedek üye seçiminin yapılması.
VERİLEN KARAR: Yalova Taşıt Araçları Yan Sanayi İhtisas OSB (TAİOSB) üyeliği için yapılan açık oylama neticesinde, Asil Üye olarak 10 (on) oy alan Belediye Başkanı Ali Murat SİLPAGAR, 10 (on) oy alan Yedek Üye olarak Belediye Başkan Yardımcısı Abdurrahim SOLMAZ’ın üye seçildiklerine oy çokluğuyla meclisçe karar verildi.
Ali Murat SİLPAGAR Erdal KALSIN Fatih YILMAZ
Meclis Başkanı Kâtip Üye Kâtip Üye
Belediye Başkanı Meclis Üyesi Meclis Üyesi